Wysoki poziom glukozy w ciąży

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy to cukrzyca ciążowa. Jestem w 28 tyg. ciąży i lekarz zlecił mi badanie glukozy 50 g, wynik wyszedł 102 mg/dl, norma 65-95, po godzinie 155 mg/dl. Na razie lekarz zalecił zrobienie testu 75 g i ograniczyć słodkie, ale trochę się martwię, że to może być cukrzyca.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Pani lekarz prowadzący postąpił zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Na tym etapie nie można stwierdzić definitywnie czy jest Pani zdrowa, czy też występuje u Pani cukrzyca ciążowa. Konieczne jest badanie OGTT (tj. test obciążenia 75 g glukozy). Jego wynik będzie rozstrzygający.