Wysoki poziom PLT i powiększony węzeł chłonny u 2-miesięcznego dziecka

Wnuczka mojej siostry - 9 grudnia skończyła 2 m-ce ma wysoki poziom PLT ponad 730 . Do tego matka dziecka zauważyła powiększony węzeł chłonny za uszkiem. Lekarz pierwszego kontaktu zasugerował, ze maleństwo może mieć początek białaczki i zalecił wizytę u hematologa. Proszę o informację, czy to może być białaczka.

Witam serdecznie. Nie mam możliwości potwierdzić lub wykluczyć białaczki. Konieczna jest wspomniana konsultacja. Warto jednak wspomnieć iż podwyższone płytki i powiększony wezeł chłonny może być oznaką zwykłej infekcji. Konieczna jest analiza morfologii krwi najlepiej wykonanej z ręcznym rozmazem.