Wysoki poziom reniny u 32-latki

W związku z poradą http://portal.abczdrowie.pl/pytania/wynik-badania-anty-tpo-poza-skala-laboratoryjna - informuję, że lekarz kardiolog wyjaśnił, że wysoka renina jest efektem blokady lekiem z rodziny sartanów, zaś aldosteron wynika prawdopodobnie z przyjmowania hydrochlorotiazydu oraz suplementacji potasu (leki do pomiaru nie były odstawiane). Zaleca ponowne badanie tych parametrów za jakiś czas. Do tego poczekać na wyniki badania ANA-BLOT i bartonelli i udać się do dobrego reumatologa z wynikami. Wspomnę tu, że problem z pojawiającymi się i znikającymi linijnymi wybroczynami trwa od minimum 2 lat. Wykluczono: pheochromocytoma, wzężenie tętnic nerkowych, zespół conna. Czy w związku z powyższym na prawdę jest pilna potrzeba udania się do szpitala po skierowaniu od internisty? Jakie jest podejrzenie choroby/chorób? O odpowiedź proszę endokrynologa (najlepiej osobę udzielającą poprzednią poradę), immunologa lub reumatologa.

Prosze zglosic siw do lekarza zlecajacego badanie celem jego interpretacji. Portal nie sluzy stawianiu rozpoznan i nie zastepuje wizyty u lekarza. tym bardziej bez znajomosci historii choroby pacjenta i danego przypadku.