Wysoki wskaźnik inhibiny w ciąży

Mam 35 lat, W 17 Tyg ciazy zrobiłam poczwórny marker , ktory wykluczył trisomie, /1:3960/,ale zaobserwowano wyższy wskaźnik Inhibiny A (359,7 pg/ml), białko produkowane przez łożysko , lekarz zalecil przyjmowanie Aspiriny 100 mg dziennie / nie jest niebezpieczna w ciazy?Z czym korelowac wysoki wskaźnik inhibiny A -wady genetyczne zostały wykluczone ? Z nadciśnieniem tętniczym ,niewydolnością łożyska?Czy grozi to niska masa urodzeniowa noworodka, jakie sa konsekwencje wys.poziomu inhibiny A?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, sadzę ze lekarz podejrzewa zespoł antyfosfolipidowy. proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzacego ciaże.