Wysunięcie cofniętej szczęki u osoby dorosłej

Czy jest możliwe (u dorosłego) wysunięcie do przodu cofniętej dolnej szczęki metodami ortodontycznymi bez operacji? Czy jeżeli cofnięta dolna szczęka utrudnia oddychanie blokując "oral cavity" to jest mozliwe jej zoperowanie na fundusz NFZ? Pozdrawiam

Wysunięcie ortopedyczno-ortodontyczne dolnej szczęki jest możliwe jeśli jest ona rzeczywiście cofnięta a nie krótka i właściwie ustawiona a także jeśli usunie się wady postawy powodujące owo cofnięcie. Pozdrawiam