Wytrysk na zewnątrz w dni płodne a ryzyko ciąży

Witam. Ostatnio kochalam sie z partnerem bez zabezpieczenia 1 I 2 albo 3 dni po miesiaczce. Czy byly to dni nieplodne? I jaka jest szansa na zajscie w ciaze jesli wytrysk nastapil na zewnatrz wlasnie w takie dni? Dodam ze wczesniej zdazylo nam sie praktykowac wspolzycie przerywane ( od okolo 5 miesiecy ale zabezpieczalismy sie rowniez prezerwatywa ) a do tej pory nie zaszlam w ciaze. Licze na szybka odpowiedz Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. Dni po krwawieniu miesiączkowym są potencjalnie płodne. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest stosunkowo małe ale istnieje.