Wytrzeszcz gałki ocznej w wyniku wcześniactwa

Witam ! Chciała bym zasięgnąć informacji . Jestem osobą z MPD mam uszkodzony wzrok na wskutek wcześniactwa . Lewe oko jest uszkodzone z wytrzeszczem gałki ocznej . Czekam właśnie na RM oczodołów . Czy mój przypadek wcześniactwa i wytrzeszcz tym spowodowany kwalifikuje się do zabiegu . Czy będzie to zależało głównie od wyników badań ? . Proszę o informację . Emilia

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, kwalifikacja do zabiegu zależy przede wszystkim od wyników badań obrazowych.