Wytrzeszcz i opuchlizna oczu przy chorobie Basedowa

Dzień dobry. Mam chorobę Basedowa. Biorę 30 mg Thiamozol, Propranolol 40 mg 3*1, Prednisolan 2*1 i Omeprazol (osłona żołądka) .Chorobę rozpoznano pod koniec września tego roku.Pierwszym widocznym sygnałem były opuchnięte oczy które zresztą do dzisiaj są opuchnięte. Źle widzę, zrobił mi się wytrzeszcz gałek ocznych i zauważyłam ,że robi mi się wole. Wyniki badań pogarszają się (ft4) Chciałbym wiedzieć czy wytrzeszcz i opuchlizna oczu cofnie się ile potrzeba na to czasu. mam 44 lata

Milena Lubowicz

Trudno przewidzieć jaki będzie postęp choroby oraz jak będzie Pani odpowiadać na leczenie. Choroby autoimmunologiczne mają bardzo różny i trudny do przewidzenia przebieg. Być może objawy te cofną się, ale nie mogę tego obiecać. Proszę pozostawać pod opieką endokrynologa.
Pozdrawiam