Wywinięcie cewki moczowej po porodzie

Witam, jestem 4 miesiące po porodzie. Od tamtego czasu zauważyłam, że moja cewka moczowa jest wywinięta, znajduje się niżej i boli przy dotyku, również kiedy siedzę. Jest także zaczerwieniona. Dodam, że po porodzie byłam cewnikowana. Miałam robione wielokrotnie posiewy moczu, są jałowe. Badanie ogólne moczu też w normie. Urolog rozkłada ręce. Kolejki na NFZ są bardzo długie. Obecnie czekam na USG jamy brzusznej. Proszę o pomoc. Co to może być?

Małgorzata Panek

Po porodzie mięśnie przepony miednicy ulegają rozciągnięciu, co może doprowadzić nawet do wypadania np. macicy. Czy pokazywała Pani swój problem ginekologowi? W ramach profilaktyki wypadania narządów rodnych i okolic krocza, zalecane jest ćwiczenie mięśni Kegla (tak jakby Pani zaciskała mięśnie krocza podczas oddawania moczu - celem przerwania strumienia).
Proszę udać się do ginekologa lub urologa.
Pozdrawiam