Wzdęcia i kłucie pod żebrami a konieczność wizyty u gastrologa

Witam, Od 2-ch tygodni mam wzdęcia (raz większe raz mniejsze). Lekarz stwierdził na podstawie USG refluks dwunastniczo-żołądkowy z objawami nieżytu w części przodźwiernikowej oraz nadżerki w opuszce XII- cy. W jelitach nadmierna ilość gazów. Przepisał mi tabletki: Venter i Controloc. Będąc w domu np. w czasie weekendu nie odczuwam aż takiego wzdęcia ani kłucia. Jednak w pracy po 3-4 godz. czuję wzdęcie i kłucie w prawym boku pod żebrami. Czy mi to przejdzie, czy muszę udać się do gastrologa?

Małgorzata Panek

Bóle kłujące mogą być związane ze stresem, na co może wskazywać również brak objawów w weekendy.
Bez dokładnego badania nie można wykluczyć przyczyny gastrologicznej.
Proszę pamiętać o regularnych kontrolach u gastrologa. W razie niepokojących objawów np. wymiotów fusowatych czy z krwią należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Pozdrawiam