Wzdęcia, ostra biegunka i bóle odbytu u dziecka

Moja dwuletnia Córka przez cały dzień skarżyła się na ból pupy. Dzień wcześniej miała ostrą biegunkę i silne wzdęcia. Obawiając się owsików spojrzałam do odbytu, z którego po delikatnym rozwarciu wylała się żółta ropa. Lekarz dał augmentin i rivanol. Czy to wystarczające leczenie? Jak długo podawać antybiotyk? (lekarz nic nie powiedział). Czy należy to skonsultować z innym lekarzem? Kiedy należy oczekiwać poprawy i jak sprawdzić, czy ropień się wchłoną, skoro go nie widać?

Aleksander Ropielewski

Niestety bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pani pytania. Konieczna kontrola u pediaatry po 4-5 dnaich od rozpoczęcia leczenia.