Wzięcie tabletki o dzień za późno

Witam, moja dziewczyna pomyliła się i zamiast wziąć tabletkę 8 dnia po przerwie, wzięła 9 i zażywała opakowanie normalnie jak każde inne... Dwa dni przed odstawieniem oraz dzień odstawienia mieliśmy stosunek. Czy jest duża szansa na ciążę? I czy kolejne opakowanie powinno brać się normalnie po przerwie 7-dniowej? Czy poczekać z nim do kolejnej miesiączki? Z góry dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pańska partnerka rozpoczęła opakowanie za późno, więc istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w okresie przerwy przed obecnym blistrem. Ponadto w tej sytuacji należy zabezpieczać się dodatkowo (np. prezerwatywa) przez 7 pierwszych dni zażywania pigułek z tego opakowania. Po obecnym opakowaniu należy zrobić 7 dni przerwy (nie dłużej!) i w tym czasie wykluczyć obecność ciąży (np. test ciążowy). Nie wolno rozpocząć nowego opakowania w przypadku wyniku pozytywnego testu ciążowego. W przypadku wyniku negatywnego można rozpocząć owe opakowanie, ale warto test jeszcze powtórzyć np. po tygodniu.

Pozdrawiam!