Wzrost bHCG i wynik USG ciąży

Witam OM miałam 30.12.2014. Moje cykle trwają 30-32 dni. Niepokoi mnie mój wzrost b hcg pierwsze badanie wykonałam 29.01 wynik to 154, 2.02 było 836 a 04.02 miałam 1868. Kolejne badanie 10.02 wynik to 6649 po 48 h 8102 czyli przyrost zwolnił... czy mam powody do niepokoju? 12.02 uwidoczniono pęcherzyk GS 1, 11 cm oraz zarodek z bijącym serduszkiem CRL 0,28 mm. Z badania usg wynika że ciąża jest o tydzień młodsza niż wskazuje OM. Czy ciąża rozwija się prawidłowo? Czy może wystąpić poronienie?

Małgorzata Panek

Narastanie beta HCG nie musi być idealnie równomierne. Stężenie maksymalne występuje między 8 a 12 tygodniem, a potem ulega obniżeniu. Jeśli pozostałe badania są prawidłowe, nie ma powodu do obaw. Przy nieregularnych cyklach bardziej wiarygodna jest ocena wieku ciążowego na podstawie USG. Proszę pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa.
Pozdrawiam