Wzrost poziomu TSH w 6. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 6 tygodniu ciąży mam hashimoto. Moje tsh wzrosło w ciągu 3 tygodni z 1,58 do 2,38 przy dawce euthyroxu 75 dziennie. Moje wyniki obecnie to tsh 2,38 norma 0,270 - 4,200 i ft4 1,84 norma 0,93 - 1,70. Czy w takiej sytuacji powinnam zwiększyć dawkę do 88 dziennie? Czy ze względu na podwyższone ft4 pozostać przy 75? Bardzo proszę o odpowiedź, niestety nie mogę w tej chwili udać się do lekarza a ze względu na ciąże martwi mnie rosnące tsh.

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

Euthyrox przy hashimoto niekoniecznie jest dobrym lekiem, rosnące TSH ma na pewno wiele wspólnego z dietą i to należało by ustabilizować. Zbyt mała ilość węglowodanów złożonych też osłabia tarczycę, szczególnie w ciąży.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/