Wzrost wagi w krótkim czasie u 19-latki

Witam. Jestem nastolatką.W krótkim czasie dużo przytyłam przy aktywności fizycznej takiej jak zazwyczaj. Aż 7kg. Dodam ,że jem tylko co jadłam.Próbowałam zrzucić te zbędne kg. Przez prawie 2 miesiące ćwiczyłam,ale nie przynosiło to żadnych efektów wręcz przeciwnie. Ćwiczyłam i tyłam. Brałam tabletki z octem jabłkowym i zieloną herbatą. Też nic. Jestem zaniepokojona bo zawsze waga utrzymywała mi się w okolicy 48-50kg.Zastanawiam się nad kupnem młodego zielonego jęczmienia?

Mgr Martyna GorczyĹska

Jeżeli wzrost wagi faktycznie pojawił się bez zmiany nawyków żywieniowych to warto udać się do lekarza i zrobić badania. Ale warto również przeanalizować dokładnie miesiące podczas których zwiększyła się masa ciała. Może towarzyszył im zwiększony poziom stresu i nieświadomie zjadała Pani nieco więcej? Warto się udać do dietetyka, która po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu pomoże zidentyfikować problem. Niestety suplementy przy odchudzaniu wykazują jedynie minimalną skuteczność - gdyby faktycznie były skuteczne to nie mielibyśmy problemu otyłości w społeczeństwie.

Witam Panią,

Jeżeli Pani dieta i aktywność fizyczna się nie zmieniła a zaczęła Pani tyć w dość niepokojącym tempie proszę zrobić badania. Należy zgłosić się do lekarza po skierowanie na podstawowe badania krwi, cukier i tarczycę, poziom hormonów. być może nastąpiły zaburzenia hormonalne lub są problemy z niedoczynnością tarczycy.
Gdyby z badań wyszło wszystko w porządku należy bliżej przyjrzeć sie Pani diecie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można wysłać mi na maila swój przykładowy jadłospis. Ja zerknę, przeanalizuję i wskaże ewentualne błędy.
kontakt:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Efekt jo-jo jest częstym wynikiem nieprawidłowego stosowania diety redukcyjnej. Rygorystyczne ograniczenia żywieniowe mogą prowadzić do wzmożonego apetytu oraz spożywania nadmiernej ilości pożywienia. Wszystko to skutkuje zwiększeniem masy ciała. Efektu jo-jo można uniknąć przez stosowanie zbilansowanej, zdrowej diety.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska