Z czego mogą wynikać te zawroty głowy i osłabienie?

Jestem chłopakiem mam 27 lat choruję na serce wypadający płatek za stawki mitralnej i arytmia zatokowa cukrzyca typ drugi astma. Od roku czasu mam zawroty głowy i osłabienie które przestają po trzech tygodniach lub po paru dniach i wracają lekarz od cukrzycy oraz lekarz od serca oraz lekarz od astmy wykluczył że to jest od tych chorób proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisane objawy zawroty głowy i osłabienie zaliczane są do grupy najczęściej występujących u pacjentów objawów. Ich przyczyną bywają naprawdę rozmaite problemy: zawroty głowy mogą wynikać z zaburzeń błędnika, jak i doprowadzić do nich może zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi czy migrena, zdarza się również i tak, że są one skutkiem ubocznym zażywanych przez chorego leków oraz chorób przewlekłych.

W razie częstego występowania zawrotów głowy niezbędne jest przeprowadzenie wnikliwej diagnostyki – aby uwolnić Pana od tej dolegliwości, niezbędne jest wykrycie, a następnie leczenie problemu, który do nich doprowadził.

W takim przypadku jeśli wymienieni przez Pana konsultacje u lekarzy którzy nie wiążą to z chorobami przewlekłymi na które się Pan leczy to wskazana konsultacja neurologa który przeprowadzi dokładny wywiad i badanie neurologiczne i zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną z krwi i obrazową która pozwoli na ocenę CUN oraz struktury tętnic szyjnych i kręgosłupa szyjnego.

Jeśli okaże się, że neurologicznie również jest w porządku to pozostaje laryngolog.

Warto wykonać diagnostykę morfologia z rozmazem, witamina B12 oraz witamina D3.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Specjalista medycyny naturalnej

Dietetyk