Za niskie stężenie hemoglobiny w krwinkach czerwonych i za wysoki odsetek monocytów, eozynofili i bazofili

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników krwi. Mam za niskie średnie stężenie hemoglobiny w krwinkach czerwonych-31,7 (norm. 32,2-35,5) i za wysoki odsetek monocytów,eozynofili i bazofili 12,3% (norm. 0,0-10,0%). Wiem,że nie są to wielkie odchylenia od normy,ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć czego jest/może być to oznaką.

Witam!
Tak nieznaczne obniżenie MCHC przy prawidłowych innych wskaźnikach czerwonokrwinkowych (HGB, RBC, HCT, MCV) nie ma praktycznego znaczenia. Natomiast wzrost odsetka monocytów, eozynofili i bazofili jest bardzo mało specyficzną przesłanką - ponieważ tak naprawdę nie wiemy, która z wymienionych populacji krwinek białych zawyża ten wynik. Żeby to ustalić, wymagane jest wykonanie morfologii z rozmazem (najlepiej manualnym). Podwyższenie tego rzędu przy prawidłowych innych wynikach nie jest jednak niepokojące i może wiązać się z obecnością stanu zapalnego, alergii lub zakażenia pasożytniczego. W ustaleniu możliwej przyczyny pomaga zebranie wywiadu, zbadanie pacjenta i interpretacja wszystkich dostępnych wyników.