Zaburzenia pamięci u 11-latka

Witam serdecznie mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać.Moj 11 letni syn ma problemy z pamiecia i czesto sie wylancza np.w kościele zapomni ze ma isc do komuni idzie po cos do gory do pokoju i zanim dojdzie zapomni po co szedl.Ja mowie ze on po prostu nie mysli o tym co robi ale ja juz sama nie wiem moze on ma jakis guz w glowie albo cos .Uczy sie świetnie pani w szkole nie narzeka nic nie mowi o braku koncentracji albo czyms podobnym.W domu jest inaczej rozprasza sie zapomni ze mial cos zrobic

Witam,
jeżeli trudność pojawia się tylko w jednym środowisku (w sytuacjach domowych), to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyn zachowań chłopca można upatrywać w sposobie przekazywania mu informacji, charakterze stawianych mu wymagań. Niemniej portal internetowy nie pozwala na zebranie szczegółowych informacji i stawianie diagnoz. Dlatego zachęcam Panią do udania się do specjalisty-psychologa. Ten będzie mógł przeprowadzić odpowiednie testy, aby zdiagnozować sposób zapamiętywania, a następnie odtwarzania informacji, czy możliwości koncentrowania się chłopca. Jest to również osoba, która będzie mogła udzielić porady w jaki sposób stawiać dziecku wymagania i je egzekwować, aby jego funkcjonowanie uległo poprawie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl