Zaburzenia snu u 2-latka a wyrzynanie szóstych zębów

witam!!mam pytanie odnośnie mojego 2 letniego syna,a dokładnie o jego nocny sen.W dzien mój syn śpi spokojnie ale w nocy po przespaniu 2 godz zaczyna trochę pojękiwac i trzepac głową w lewo i prawo trwa to chwile i za jakis czas znów,syn rozwija sie prawidłowo.czy powinnam sie z nim zgłosić do lekarza?na początku myslałam ze to zęby ale on ma juz 20 zębów czy to mozliwe ze szóstki wychodzą??

Witam.
W mojej długiej karierze zawodowej nigdy nie zetknęłam się z wyrzynaniem zębów szóstych u dwulatka, jeśli dziecko ma zdrowe ząbki na pewno nie jest to problem stomatologiczny. Proszę zwrócić się do pediatry, który zdiagnozuje Pani synka.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Zęby 6 pojawiają się w okolicy 6 roku życia i nie ma możliwości aby były przyczyną opisanych dolegliwości. Przyczyna na pewno tkwi gdzie indziej, powinna Pani zgłosić się do lekarza.