Zaburzenia zachowania u dziecka a zespół Aspergera

Witam mam syna który ma siedem lat lekarz pediatra stwierdził zd może mieć zespól aspargera , czytał am objawy o tej chorobie i rzeczywiście ma trochę tych objawów .byłam u psychiatry stwierdzil że ma zaburzenie zachowania jutro IDE do psychologa .nie wiem jak mogę syna uspokoić tym bardziej że mam jeszcze syna w wieku sześciu lat i córrke w wieku jedenastu miesięcy.jak mam postępować .proszę o pomoc.Ania mokotów

Przede wszystkim nie należy pochopnie sugerowac się opinią pediatry, gdyż diagnoza Zespołu Aspergera powinna zostac przeprowadzona w okreslony sposob przez właściwego - tzn, zajmującego się dziecmi z autyzmem - specjalistę. Na razie nie ma jeszcze postawionej diagnozy. Proponuję spokojnie poczekac.

Dr n. med. Adrian Kostulski

Witam
w czasie jutrzejszej wizyty u Psychologa proszę powiedzieć o swoich wątpliwościach, zapytać o wskazówki w postępowaniu z dziećmi ( proszę wcześniej spisać na kartce, często w czasie wizyty wszystko " wylatuje z głowy")
proszę też zaufać swojej intuicji w postępowaniu z dziećmi, jest Pani dla nich najlepszą mamą.
Pozdrawiam