Zaburzenie widzenia i mdłości

widze czerwone plamki, ktore moga tworzyc sie w konkretne wzory I to trwa przez jakies czas, a nastepnie robi mi sie niedobrze, jestem blady, poce sie nadniernie, trzese sie, I trace kontakt z rzeczywistoscia. te ataki pojawiaja sie o roznych porach dnia I raz mialem to z samego rana wiec chyba nie moge winic zmeczenia? kiedy pojawiaja sie te plamki I rosna to powoli przestaje widziec np. nic nie moge przeczytac. co to moze byc?

Witam. Objawy sugerują tzw. migrenę oczną. Może ona przebiegać bez typowego następowego bólu głowy. Jeśli będą się te sytuacje powtarzały koniecznie należy skonsultować się z lek. okulistą lub neurologiem. Nie jest to najczęściej groźna sytuacja i można próbować ją skutecznie leczyć. Pozdr. Barnyk.