Zaczęłam brać tabletki. Dlaczego miesiączka trwała tak krótko?

Od niedzieli 20 czerwca biorę po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne. Wzięłamtabletkę zgodnie z zaleceniami lekarza w pierwszym dniu miesiączki, dziś już nie ma krwawienia typowego dla miesiączki, a raczej brązowa maź. Nadmienię, że wcześniej brałam antykoncepcję "po fakcie" (dokładnie 7.06, w połowie cyklu) Czy możliwe, żeby miesiączka trwała tak krótko zwłaszcza, że wcześniej był to okres 5-6 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jest to jak najbardziej możliwe. Rozpoczęła Pani stosowanie leku, który powoduje zahamowanie miesiączki (dlatego można
np. przesuwać termin wystąpienia krwawienia tabletkami). W związku z powyższym w Pani przypadku krwawienie zostało zahamowane, zgodnie z działaniem tabletek.