Zainfekowana rana po usunięciu pęcherzyka żółciowego

witam,jestem 7 tydzień po laparoskopowym usunieciu pęcherzyka zolciowego, rana w pępku była zainfekowana leciała mi ropa z pepka zostały mi sciagniete szwy aby ulatwic wyciek ropy,do chwili obecnej pepek jest pokry i kleisty przy dźwiganiu nie wielkich zakupow odczuwam bol brzucha.Moje pytanie brzymi kiedy mogę wrocic do pracy ? prace ma na nogach i dzwigajaca pracuje w sklepie proszę o odpowiedz pozdrawiam

Witam, Niewielki wyciek treści ropnej ustąpi po oczyszczeniu się rany. Po takim czasie od zabiegu dźwiganie nie stanowi problemu, tak więc spokojnie = nie martwić się.

Gojenie zropiałej rany może potrwać kilka tygodni. W tym czasie trzeba unikać wysiłku fizycznego z powodu osłabienia powłok przez proces zapalny.