Zajady a wyniki badania

Witam. Mam 21 lat. Od miesiąca staram się wyleczyć zajady. W tym celu przyjmowałam witaminę B2, B12, żelazo... zajady smarowałam miodem, jednak na niewiele się to zdało. Po wizycie u lekarza zrobiono mi badanie krwi. Proszę o interpretację wyników: Hematologia: WBC 4,3, RBC 4.,12, HGB 13,3, HCT 38,8, PLT 288, PCT 0,183, MCV 94, MCH 32,2, MCHC 34,1, RDW-CV 14,2, MPV 6,4, PDW 15,5, LYM 2, MON 0,1, GRA 2,2, %LYM 48,2, %MON 4,5, %GRA 47,3. Rozmaz manualny: granulocyty - segmenty 33%, monocyty 5%, limfocyty 61%, eozynofile 1%. Z góry dziękuję za pomo.
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W podanym badaniu jedynym odchyleniem jest zwiększony odsetek limfocytów w rozmazie. Jednak nie ma Pani powodu do obaw, ponieważ bezwzględna liczba limfocytów w preparacie (będąca bardziej miarodajnym wakaźnikiem) mieści się w granicach normy. Nadżerki i pęknięcia śluzówek w kącikach ust są często związane z infekcją dorożdżakową. Jeżeli dotychczas stosowanie preparatów witaminowych, żelaza nie przyniosło rezultatu, radziłbym zastosować działający miejscowo lek przeciwgrzybiczy (oczywiście po konsultacji z lekarzem).