Zakażenie HIV a wyniki badania krwi

Witam, czy przy zakażeniu wirusem HIV można dostrzec jakieś odchylenia od normy przy podstawowym badaniu krwi czy raczej wyniki są prawidłowe? Dziękuję i pozdrawiam.

Witam!
Po zakażeniu HIV wyniki podstawowych badań są przez dość długi czas prawidłowe. Nie da się na ich podstawie rozpoznać zakażenia. Konieczne jest wykonanie testów serologicznych które w razie wykrycia zakażenia pozwolą szybciej wdrożyć leczenie i spowolnić przebieg choroby.
Podaję stronę www Krajowego Centrum do spraw AIDS. Można tam znaleźć informacje o tym gdzie można bezpłatnie wykonać badania. Wyniki objęte są tajemnicą. Podany jest tam numer infolinii gdzie można skonsultować się w sprawie ryzyka zakażenia i badań.

http://www.aids.gov.pl/pkd/