Zakażona rana po usunięciu wyrostka robaczkowego

Dzień dobry. 4 dni po wykonanym cesarskim cięciu, dostałam zapalenia wyrostka robaczkowego i usunieto mi go operacyjnie. Teraz 3 dni po operacji okazalo sie ze rana jest zakazona bakteria i ropieje. Poki co nie wiadomo jeszcze jaka to bakteria . Chcialabym wyjsc do domu do dziecka wiec istnieje opcja że wpisze mnie do domu z otwartą rana z opcja codziennego dojeżdżania do przychodni na zmianę opatrunku. Pytanie czy mój kontakt z dzieckiem będzie bezpieczny ? Czy może się ode mnie zarazić ta bakteria jeśli rana będzie zaklejona ? Czy mogę karmić piersia ? Jakie środki bezpieczeństwa zachować? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy jakie leki Pani przyjmuje w związku z zakażeniem. Należy spytać się lekarza czy karmienie jest przeciwwskazane. Przy zachowaniu higieny niema przeciwwskazań do kontaktu cielesnego Pani z dzieckiem.