Zalecenie picia dużej ilości wody od onkologa

Witam Moja mama przyjmuję chemioterapię i lekarz onkolog kazał mamie pić dużo wody aby pracowały nerki bo w wynikach z krwi wychodzi że nie pracują tak jak powinny. Mama pije sporo wody ok 2,5 l dziennie i wyniki nadal nie są dobre bo nerki nadal źle pracują. lekarz twierdzi, że mama pije za mało ale nie jest to prawda. Co w takim razie powinna zrobić. Czy w jakimś określonym czasie powinna spożywać płyny czy jest coś innego co pomoże w tym kierunku.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę spożywać pokarmy które zawierają znaczne ilości wody np. zupy, soki oraz owoce polecam arbuza.

Pozdrawiam serdecznie