Założenie NuvaRing po 7. dniach przerwy a ochrona

Witam!. Stosuję nuvaring od niedawna. to jest mój 5 cykl. Krązki zakładam z harmonogramem z ulotki- w niedziele. Zawsze o 8:40 i po 21 dniach zdejmuje o tej samej godzinie też w niedziele. Ostatnio zdjęłam go też po 21 dniach w niedziele, ale ok godz 16 po czym po 7 dniach przerwy załozyłam- w niedziele o 8:00 godzinie. Uprawiając seks następnego dnia ( tj poniedziałek ) jestem chroniona przez Nuvaring czy zaleca się stosowanie jeszcze metody mechanicznej? dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie są konieczne dodatkowe metody zabezpieczenie. Jeżeli pierścień założony byłby między 2 a 5 dniem dniem cyklu to wtedy zaleca się 7 dniowe jednoczesne stosowanie antykoncepcji mechanicznej.