Zamglenie wzroku i drętwienie palców u rąk

Witam!

3 lata temu działy mi się dziwne rzeczy. Zaczynało się od bólu oczu, po chwili nachodziła mi jakby czarna mgła na oczy, przechodziło i zaczynały drętwieć mi palce u ręki (raz od lewej, raz od prawej) i szło tak do łokcia. Potem drętwiał mi język i usta po czym przechodziło. Znikły te objawy, a zaczęło mnie kłuć w prawej piersi. Te kłucia przenikają aż pod łopatkę. Pojawiają się wtedy jak przestaję się denerwować. Czy jest to na tle nerwowym? Jestem bardzo nerwową osobą. Pozdrawiam.

Witam!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia lękowe (nerwica). Aby jednak mieć pewność co do braku przyczyny somatycznej warto zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zbadania oraz wykonania niezbędnych badań: EKG, morfologia krwi, badanie ogólne moczu. Po wykluczenie przyczyny somatycznej można skłonić się ku rozpoznaniu podłoża nerwicowego. Wówczas warto będzie skonsultować problem z psychiatrą w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Leczenie nerwicy opiera się na stosowanie leków oraz na psychoterapii. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam serdecznie!