Zamiana tabletek antykoncepcyjnych i krótsza przerwa w ich przyjmowaniu a ryzyko ciąży

Witam,wzięłam 2 blistry tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy.Po tym czasie w 4 dzień okresu dostałam nowe pigułki i lekarz polecił je brać od razu(by nie czekać całego miesiąca na zaczęcie nowego opakowania,gdyż chodzi w dużym stopniu o moją cerę).Po 4 tabletkach odbyłam stosunek bez zabezpieczenia,lecz partner we mnie nie skończył.Czy jest ryzyko zajścia w ciążę i powinnam zrobić test?Moja przerwa była po prostu krótsza,a tabletki od innego producenta,lecz mocniejsze niz poprzednie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku.