Zamiana tabletek antykoncepcyjnych na krążki dopochwowe

Dzień dobry! Mam do Państwa bardzo ważne pytanie. otóż przez dwa miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne. Później natomiast zrobiłam miesiąc przerwy i lekarz zaproponował mi krążki dopochwowe. Jeśli miałam miesięczny odstęp od antykoncepcji hormonalnej, to kiedy mam go zaaplikować i po jakim czasie współżyć, bez ryzyka ciąży? Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie. Proszę poczekać na pierwszy dzień kolejnego cyklu. Wtedy także rozpocznie się ochrona antykoncepcyjna.