Zamrożenie nadżerki - krwawienie

Witam 05.04 miałam zrobiony zabieg zamrożenia nadżerki. Po nim miałam małe upławy, ale tak po tygodniu pojawiło się dość obfite krwawienie przez trzy dni. Nie była to miesiączka-przynajmniej nie powinna być. Cały czas jest mała lekko różowawa wydzielina. W niedzielę podczas stosunku wystąpiło bardzo obfite krwawienie. Myślałam, że to miesiączka, ale nie. Co cię dzieje?

Witam serdecznie!

Upławy są częstą konsekwencją zabiegu zamrażania nadżerki. Taki stan może utrzymywać się do około 4 tygodni. Wydzielina z pochwy ma zwykle charakter wodnistych upławów, czasem podbarwionych krwią, stąd możliwe jest jej różowe lub brązowe zabarwienie. Nasilenie plamienia jest zróżnicowane, często związane z wysiłkiem fizycznym.

Krwawienie po stosunku najprawdopodobniej spowodowane było zerwaniem wierzchniej warstwy ziarniny z gojącej się rany na skutek penetracji.

Po ustąpieniu krwawienia powinna się Pani udać na wizytę kontrolną do ginekologa, który obejrzy okolicę rany i ustali dalsze postępowanie.

Pozdawiam.