Zapalenie mieszków włosowych: czy można się z tego wyleczyć całkowicie?

Witam,  po wizycie u dermatologa dowiedziałem sięponad rok temu, że mam zapalenie mieszków włosowych.Lekarz od tego czasu przepisuje mi specjalny płynny puder z kilku składników robiony na zamówienie w aptece. Dolegliwości na chwilę ustają, zwłaszcza w lecie, gdy jest więcej słońca, ale czy można się wyleczyć z tego całkowice? Może wypadałoby wykonać jakiś test na bakterie? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Czynnikiem etiologicznym zapalenia mieszków włosowych jest najczęściej bakteria S.aureus, czyli popularny gronkowiec złocisty, tak więc najskuteczniejszą metodą leczenia powinna być antybiotykoterapia. Niewykluczone, że prearat, który Pan stosuje zawiera jeden z antybiotyków, na który wrażliwy jest gronkowiec. Takie miejscowe leczenie antybiotykiem powinno wystarczyć, jednak czasami w bardziej opornych przypadkach zachodzi potrzeba zastosowania ogólnej, a więc doustnej antybiotykoterapii. Można również pomyśleć o specjalnej pielęgnacji miejsc dotkniętych zapaleniem np mydłem zawierającym środki o działaniu dezynfekującym.
Pozdrawiam!