Zapalenie płuca a 6. tydzień ciąży

Dzień dobry. Od 13.09. leczona jestem na zapalenie płuc - lewe płuco. Ogólne samopoczucie do wczoraj dobre , oprócz kaszlu brak innych objawów. Wczoraj ból gardła nakłonił mnie ponownie do pójścia do lekarza , który kazał zrobić RTG , pomimo ,że jestem w 6 tyg. ciąży. Doktor mówi , że nic się nie stanie, ale pierwszy lekarz i ginekolog odradzili RTG. Nie wiem co robić lekarz powiedział , że to wcale nie musi być zapalenie płuc i należy sprawdzić płuco ... Ale co z płodem ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję ponownie udąc się do lekarza rodzinnego, po badaniu i przeanalizowaniu wszystkich dotychczasowych objawow bedzie mozna zdecydowac o odpowiednim dalszym postepowaniu.