Zapalenie stawów i podwyższony poziom ALT

Witam . W lutym tego roku miałam dziwne zapalenie stawów , nieznanego pochodzenia. Miałam robione badania, miedzy innymi ALT , ktore było kilkakrotnie podwyższone . Lekarz pominął to , bo brałam antybiotyk . W maju znowu był za wysoki . Dzis odebrałam wyniki i znowu ALT jest kilkakrotnie za wysokie. Czy to moze byc przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby ? Jestem przerażona , ciagle coś mi dolega . Z góry dziękuje za odpowiedz .

Sytuacja wymaga oceny wszystkich wyników badań (m.in. morfologia, AST, GGTP, bilirubina, HBsAg), myślę że wskazane byłoby wykonanie USG jamy brzusznej. Tak czy inaczej ponowna wizyta u lekarza jest konieczna