Zapalenie tarczycy a poziom TSH w normie

Witam, W usg tarczycy widać zapalenie, choć TSH wynosi 2,02. Przytyłam, odczuwam senność bóle stawów, zatrzymała się miesiączka, w dodatku zdskompensował się zez ukryty (bez wyraźniej przyczyny) i opada mi powieka, która w dodatku nie domyka się w trakcie snu. Czy przy takich wynikach mogę założyć że objawy związane są z tarczycą, czy raczej będę musiała szukać dalej? Dodam że kiedyś byłam nadmiernie szczupła mimo że dużo jadłam. (kiedyś 45kg, teraz 65 przy 175cm wzrostu).

Witam Panią,

Proponowałbym ponowne oznaczenie TSH + fT3, fT4 oraz antyTPO i aTG. Być może proces się dopiero rozpoczyna,a przysadka nie zdążyła zareagować wzrostem wartości TSH. Z uwagi na opadanie powieki i nasilenie zeza, sugerowałbym również wizytę u neurologa oraz okulisty. Proszę nie bagatelizować tych objawów.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz