Zapalenie trzustki a odpowiednia dieta

Witam serdecznie, miałam w grudniu epizod z zapaleniem trzustki. W lutym zrobiłam USG jamy brzusznej i Pani wykonująca to badanie powiedziała, że moja trzustka jest po zapaleniu. Lekarz rodziny powiedział, że mam zwłókniałą trzustkę - pare wskazówek co do diety i nic więcej. Coraz więcej czytam na ten temat, nie mam obecnie większych dolegliwości... czasami jak coś nieodpowiedniego zjem. Zastanawiam się czy przeszłam OZT czy PZT, czym to grozi? Czy wystarczy dieta i nie mam się czym martwić?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

dieta wspomaga leczenie pzt. Obszerne informacje co jeść znajdzie Pani w wydawnictwie Instytutu żywności i PZWL pt.
Choroby trzustki.

Pozdrawiam