Zaparcia u kobiety po porodzie

Dzień dobry. Od mniej wiecej dwóch tygodni mam zaparcia. Jesli juz uda sie wyproznic, kosztuje mnie to duzo bolu- skurcze jakby w jelitach, bol odbytu, a kał jest czarny. Dodam, że 4tyg temu urodziłam synka (miałam założone szwy) i obecnie karmię piersią. Jakie działanie podjąć aby poznać przyczynę problemu? Do jakiego lekarza się udać i czy wcześniej wykonać posiew kału? I ostatnie pytanie-czy zawsze musi byc to objaw powaznych zdrowotnych problemow? (nie przyjmuje zelaza, a dieta jest ok)

Aleksander Ropielewski

Najpewniej związane jest to z uszkodzeniami tkanek miednicy po porodzie. Trudno mi bez badania ocenić jednoznacznie jaka jest przyczyna zaparć. Prosze stosować dietę bogatoresztkową bogata w płyny oraz skontaktować się z lekarzem rodzinnym a w dalszej kolejności z chirurgiem.

Na poczatek radziłbym zmianę diety, która wyregulowałaby Pani wypróznienia. Dobrą metodą jest jedzenie codziennie kilku ( 5-7 ) suszonych śliwek i picie dużej ilości wody