Zapomniałam pierwsze dwie tabletki z opakowania - jakie konsekwencje?

Witam, obecnie biorę 4 opakowanie, pierwszą z 21 tabletek powinnam wziąć w piątek, jednak zapomniałam i pierwszą wzięłam w niedziele. Jakie mogą być konsekwencje? Czy jest to związane tylko z przesunięciem cyklu czy z czymś więcej? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
w przypadku pominięcia tabletek z pierwszego tygodnia istnieje dość duże ryzyko zajścia w ciążę. Powinna Pani przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę. Przed kolejnym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam