Zapomniałam tabletki w 3 tygodniu cyklu

Witam. Mam 24 lata i biorę tabletki (nieprzerwanie od 2 lat, zawsze o 15.00). Zapomniałam tabletki pod koniec trzeciego tygodnia. Zorientowałam się następnego dnia, kiedy brałam następną pigułkę - wtedy wzięłam tę zapomnianą i kolejną, a 2 ostatnie już bez żadnych opóźnień. Nie zastosowałam się do ulotki i zrobiłam 7-dniową przerwę, w czasie której wystąpiło krwawienie (tak jak zawsze trzeciego dnia przerwy). Nie uprawiałam w ogóle seksu podczas tego opakowania ani podczas przerwy. Nowe opakowanie zaczęłam bez opóźnień, a wieczorem po drugiej tabletce odbyłam stosunek - bez dodatkowego zabezpieczenia, ale nie było wytrysku. Czy byłam już zabezpieczona? Czy jest jakieś ryzyko, że mogłam zajść w ciążę - wiem, że plemniki mogą być w płynie ejakulacyjnym?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ nie zastosowała się Pani do zaleceń producenta leku, istnieje pewne ryzyko ciąży. Najlepiej by było w takiej sytuacji, gdyby zabezpieczała się Pani dodatkowo przez 7 pierwszych dni stosowania pigułek z nowego opakowania... Zażywa Pani tabletki już dość długo i miejmy nadzieję, że to zmniejsza ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy po zakończeniu tego opakowania.

Pozdrawiam!