Zatrucie bakterią Listerii a podwyższony poziom białka CRP

Witam, chciałam zapytać czy przy przebiegu zatrucia bakterią Listerii można obserwować podwyższony poziom białka CRP?

W każdym zakażeniu które wywołuje odpowiedz immunologiczną obserwujemy zwiększenie się wydzielania białka c-reaktywnego. Jest to całkowicie normalna odpowiedz organizmu na patogen. Natomiast jeśli stwierdzono u Pani Listerioze, a nie leczy się Pani na nią, to proponuje jak najszybciej udać się do lekarza, poinformować o sowim stanie i poprosić o leczenie.