Zatrucie organizmu dymem z kadzidełek

Mam pytanie: czy mozna zatruc sie dymem z kadzidelek? Palilem kadzidelka a w poblizu stala otwarta butelka z woda. Pozniej przez przypadek napilem sie tej wody, ktora smakowala po prostu okropnie (jakby dym osadzil sie w srodku, w butelce). Czesc wody wyplulem ale jeden lyk polknalem. Od tamtej pory nie czuje sie dobrze. Boli mnie zaladek, mam tez skurcze zoladka, lekka biegunke. Jest mi ciagle zimno i mam dreszcze. Poza tym mam wrazenie, ze dretwieja mi nogi. Bede wdzieczny za odpowiedz. Tomek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy nie wydają się mieć związku z połknięciem niewielkiej ilości opisanej wody. Zdecydowanie nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju. Stanowczo proszę jednak skonsultować się z lekarzem POZ w związku z opisanymi objawami. Ich najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być jednak infekcja.