Zażycie dużej dawki paracetamolu

Wzielam w nocy 6tabletek paracetamolu (panadol) a rano jeszcze 3. Czyta głupota z bólu. Czy powinnam sie martwić ze cos sie stanie?

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Nie wiem jaka dawkę paracetamolu Pani przyjęła. Toksyczne są dawki od 7,5 g lub 150mg/kg masy ciała. Objawy które powinny wzbudzić Pani niepokój i skłonić do niezwłocznego zwrócenia się po pomoc to nudności i wymioty, ból okolicy wątroby, żółtaczka, senność i skąpomocz.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski