Zdjęcie szwów po operacji przepukliny

Dziś miałem zdjęte szwy po 11 dniach od operacji przepukliny l4-l5. Zaraz po powrocie do domu zobaczyłem że przez opatrunek jest cały w krwi z osoczem. Po południu znowu zmieniłem opatrunek wyciek był mniejszy raczej więcej osocza niż krwi.Czy to normalne? Staram się nie leżeć na plecach.

Oczywiście, to dobrze, że rana się oczyszcza. Naturalny proces gojenia może składać się także z etapów oczyszczania rany. Jeżeli nie towarzyszy temu żaden większy ból a wyciek się zmniejsza, następnie rana zamknie się strupkiem, ten odpadnie. Wszytko będzie tak, jak powinno być.