Zdrowe odżywianie i waga w miejscu

Dzień dobry, proszę o pomoc: odżywiam się naprawdę zdrowo, piję dużo wody, zielonej herbaty, nie słodzę niczego, ćwiczę 3-4 razy/tyg. Niemal zero mięsa, wędlin, sporo nabiału i ryby. Słodycze sporadycznie (chałwa). Jem owoce, warzywa, zdrowe oleje, nasiona. A moja waga ani drgnie. 60 kg, 174 cm, kobieta 29 lat. BMI 19.9. Chciałabym schudnąć 4 kg. Obecnie od kilku dni piję proszek zasadowy Lengsteiner i jem namoczone suszone śliwki na oczyszczenie jelit. Co robię nie tak? Jestem zdezorientowana.

Mgr Martyna GorczyĹska

Pani BMI jest prawidłowe. Jeżeli schudnie Pani 4kg to będzie oznaczało już niedowagę. Proszę utrzymywać zdrową dietę i aktywność fizyczną i nie próbować się odchudzać - może Pani sobie zaszkodzić. Jeżeli przeszkadza Pani tkanka tłuszczowa w konkretnych partiach ciała można zapisać się na siłownie i ćwiczyć pod opieką trenera osobistego.

Do działu pt: "co robię nie tak", można zaliczyć na pierwszym miejscu chęć szybkiego osiągnięcia efektu. W przypadku organizmu tempo dyktują odpowiednio podjęte działania wykonane w czasie, których efektem końcowym jest założony cel. A to wszystko jest procesem, dlatego proszę ustalić plan działania i zmierzać ku nie mu, jednocześnie korzystając z form pomocy np. poprzez konsultacje u dobrego dietetyka. Nie wszystkie wartości są miarodajne w rzeczywistości, szczególnie jeśli chodzi o BMI.

Pozdrawiam, Piotr

Witam Panią,

Chce Pani schudnąć zbyt dużo i zbyt szybko to jest największy problem. w tym momencie Pani BMI jest prawidłowe. Nie powinna już Pani się odchudzać a jedynie dalej dbać o zdrowe nawyki żywieniowe i wysmuklic, wyrzeźbić swoje ciało dzięki aktywności fizycznej.
Jeżeli nadal będzie się Pani prawidłowo odżywiała a dieta nie będzie zbyt niskokaloryczna do tego będzie systematyczna aktywność fizyczna to z pewnością Pani ciało będzie wyglądało pięknie:)
Nie jestem do końca pewna czy oby na pewno Pani dieta ma odpowiednią kaloryczność dostosowaną do Pani potrzeb Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój jadłospis a ja chętnie zerknę i wskaże ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska