Żeńska budowa ciała u 19-latka

Będąc u ortopedy, lekarz powiedział, że mam budowę ciała jak u kobiety. Co to znaczy, bo nie rozumiem? Jest młody i nie wiem dlaczego. Dostałem skierowanie do endokrynologa a dodam że jestem wysoki. Stwierdził też, że nie mam włosów pod pachami, natomiast w innych miejscach w tym intymnych je mam.

Aleksander Ropielewski

Gynoidalna budowa ciała charakteryzuje się szerszą miednicą i wąską mniej umięśnioną obręczą barkową a także innym niż w typie męskim rozkładem tkanki tłuszczowej (w okolicach pośladków i bioder). Warto wykonać badania hormonalne.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Powinien się Pan udać do endokrynologa, brak owłosienia pachowego oraz nieprawidłowa budowa ciała mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam