Zerwanie z partnerem po śmierci rodziców

moj partner zerwal ze mna po tym jak jego rodzice zgineli w tragicznym wypadku,nie chcialam naciskac na niego wiec dalam mu ponad tydzien spokoju a gdy sie odezwalam i zapytalam co dalej ..napisal ze to koniec ze powodem jest to co sie stalo z rodzicami i problemy z samym soba...zalamalam sie...dodam jeszcze ze jest w trakcie rozwodu jeszcze ze swoja zona...ona uklada sobie zycie z nowym partnerem..powiedzial ze mam znalezc sobie kogos normalnego..jak mam go zdobyc?chce walczyc o niego

Dzień dobry, wygląda na to,że partner próbuje Panią przed czymś chronić, jest mądry. W tej chwili najwyraźniej nie jest w stanie z Panią być. Dla Pani jest to nie do zaakceptowania, chce być Pani blisko niego. Obawiam się jednak, że nie można nikogo zmusić do związku, jedynym wyjściem jest tutaj cierpliwe czekanie, być może coś się zmieni. On wie, że Pani jest Pozdrawiam.

Pani partner ma prawo doświadczać teraz poważnego kryzysu emocjonalnego. Sytuacje które Pani opisała zawsze zostawiają silny odcisk emocjonalny, a w tym wypadku dodatkowo skumulowały się. W tym stanie emocje odgrywają istotną rolę a pod ich wpływem często podejmuje się decyzje, których nie podjęłoby się w "normalnej" sytuacji. To co może Pani zrobić to wspierać go mimo jego trudnych zachowań i nie naciskać na powrót. Może Pani też polecić psychoterapię jako dobry środek radzenia sobie z trudnymi emocjami.

http://www.gabinetzmian.pl