Zespół gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2
Witam, mam 20 lat, choruje na MEN2A, w 2008r wykonano u mnie tyreidoktomie, przyjmuje euthyrox 88/dobe i bromergon (pol tabletki). Od wrzesnia 2015 pojawiły się u mnie objawy takie jak:amenorrhea secundaria, a takze umiarkowany trądzik, hirsutyzm, wypadanie włosów . Miałam nieznacznie podwyzszony TSH (w okolicy gornej granicy normy), badanie USG dopochwowe nie wykazało nieprawidłowosci. Podejrzewam hiperandrogenizm, jakie powinnam wykonac badania (ktore na NFZ) i u jakiego specjalisty? dziekuje

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Należy wykonać badania hormonalne, niestety nie można ich zrobić na NFZ, sugeruję udać się do ginekologa lub endokrynologa i wykonac: DHEA-S testosteron wolny, Androstendion. Ewentualnie u lekarza rodzinnego sprawdzić poziom glukozy na czczo.
Pozdrawiam