Zespół konfliktu miedzywyrostkowego L1,L5,L4

Od 4 lat mam problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Najgorsze bóle wystepuja po przeciążeniu, bieganiu , graniu w piłkę, spaniu bez koszulki w lato,lezeniu na brzuchu np na plaży. Ortopeda po ogledzinach ciała i zdjecia rtg stwierdził zespół konfliktu miedzywyrostkowego L1,L5,L4 (prawie zespół Baastrupa). Zalecił ćwiczenia wzmacniające brzuch oraz siedzenie z wałkiem za pośladkami w pracy przy komputerze, zakaz ćwiczeń typu mostek. Jakie stosować okłady po sporcie?Mogą to być także korzonki?

W tym przypadku dobrze by było odwiedzić rehabilitanta wykonującego terapię manualną i osteopatię, ponieważ problem może leżeć w zbyt dużym napięciu niektórych mięśni oraz nieprawidłowym spoczynkowym ułożeniu kręgosłupa.