Zetknięcie warg sromowych z nasieniem a ciąża

Witam mam takie pytanie do was. Kochaliśmy się z męzem bez zabezpieczenia w sylwestra i skończył u mnie na brzuchu ale troszke spermy sciekło na moje wargi sromowe a miałam dni płodne po czym od razu poszłam pod prysznic. Czy jest możliwe że zaszłam w ciąże? Zawsze kochamy sie bez zabezpieczenie stosunek przerywany i nigdy nie było z tym problemu. Dlatego moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc zajscia w ciaze po zetknieciu sie warg sromowych ze spermą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. W opisanej sytuacji występuje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.